Jak podpořit účinek masáže a vytěžit z ní maximum

23.02.2023

Pokud chodíváte na masáže, jistě znáte ten skvělý pocit po ní. Krásně uvolněné tělo, skvělá nálada a třeba i vysvobození od bolesti, která nás posledních pár dní svazovala. Ale jak můžeme účinek masáže ještě podpořit, abychom z ní vytěžili maximum?

Prvním krokem je jistě hydratace. Po masáži bychom měli dostatečně pít, abychom z těla vyloučili všechny škodliviny, které se díky masáži uvolnili. Důležité je pít čistou vodu, protože například kofein a alkohol řadíme mezi diuretika, což znamená, že náš organismus dehydrují. Abychom tedy pomohli naší oběhové soustavě a lymfě, je vhodné vypít po masáži o cca. 0,5l vody více, než je náš běžný pitný režim. 

Protože masáž urychluje i naše zažívání, můžeme po ní mít i lehký hlad. Vhodné je sáhnout například po ovoci, např. vodním melounu, který nám dodá energii a zároveň obsahuje relativně velké množství vody, takže nám napomůže i s hydratací po masáži. Také dbejte na kvalitní spánek. Kvalitní spánek je pro naše zdraví velice důležitý. Pro umocnění masáže je vhodné jej nezanedbat ani po masáži. Masáž totiž naše svaly uvolní, ale aby efekt masáže trval co nejdéle, je vhodné si dopřát kvalitní spánek, při kterém se svaly obnoví a zregenerují. Ráno se pak budete cítit nabití a plní energie.

Mám zájem o spolupráci

Kontaktní formulářMohlo by vás také zajímat

Načíst starší