Proti migrénám pomůže masáž

02.01.2023


Bolest hlavy zažil v životě skoro každý z nás. Nejčastější bolestí hlavy jsou právě migrény, které se projevují velmi intenzivní bolestí a často začínají již v dětství. I přes to, že migréna není nebezpečná, je velmi obtěžující. Často se jedná až o chronické stavy, které nám znepříjemňují běžné činnosti a nutí nás sahat i po nemocenské v práci. Migrénu často doprovází nevolnost, zvracení, bolest očí, citlivosti na světlo, na hluk, na pachy, zimnice, únava a pocení.

Většina lidí se to snaží přetrpět nebo užívá běžné léky proti bolesti, které mají ale při častém používání negativní vliv na naše játra a ledviny. Co takové bolesti vlastně způsobuje?

Nejčastějším faktorem je stres. Konkrétně hormony, které se při stresu uvolňují. U žen jsou hned na druhém místě hormony, jejichž hladina v průběhu měsíce kolísá. Mezi další příčiny můžeme zařadit nedostatečný spánek, nevhodnou stravu, změny počasí, ale i sedavé zaměstnání. Právě z práce nás často bolí za krkem, protože máme zatuhlé šíjové svaly. A i to je spouštěčem.

Efektivním nástrojem, jak se pak bolestí hlavy zbavit je si zajít na masáž ke kvalitnímu masérovy, který Vám během několika minut od bolesti pomůže. Právě uvolněním svalů a speciálním hmatům bolest hlavy odezní. Jedná se o antimigrenózní masáž. Při této masáži se masér zaměřuje zejména na svaly kolem krční páteře, ale také například na mimické svaly. I proto jsou masáže ve firmě velkým pomocníkem. Pokud máte akutní problém, můžete ho ihned vyřešit a pokračovat v práci. Výsledkem je spokojený šéf i zaměstnanec.

Pokud masáže pro zaměstnance v kanceláři ještě nemáte pomůže tma, ticho, hořčík, odpočinek a studený obklad. Také se nezapomeňte dostatečně napít čisté vody.

Jako prevence pak slouží pravidelné masáže, cviky na posílení zad a meditace, která pomáhá zbavit se stresu. Zkrátka úprava životosprávy. Také doporučujeme suplementaci Omega 3 mastných kyselin, hořčíku a dostatečný pitný režim.

Mohlo by vás také zajímat

Načíst starší