Rozhovor o benefitu masáže ve firmě pro ProfiHR

08.03.2023

V magazínu ProfiHR vyšel rozhovor s naším zakladatelem Markem Moflárem. Povídali jsme si o tom, jak benefit ve formě masáží ve firmě funguje, proč by každá firma měla mít masáže v kanceláři, o možnosti uplatnit odběrem našeho benefitu náhradní plnění i o zájmu společností o masáže ve firmě v této těžké době.

Zde je malá ochutnávka:

Mít maséra ve firmě, který by se staral o zaměstnance, se zdá jako velmi netradiční firemní benefit, který jsem já osobně viděla jen ve filmu Stážista s Robertem de Niro v hlavní roli. Můžete nám prozradit, jak to funguje v praxi?

Rád. Nejdřív bych chtěl ale zmínit širší kontext. Benefitů, i těch netradičních, mohou firmy pro své zaměstnance získat spoustu. Jen málokterý z nich ale přináší výhody pro firmy i zaměstnance v dlouhodobém horizontu. A takovým benefitem jsou právě naše masáže. Uvědomme si, že generace dnešních zaměstnanců, dejme tomu od třicátníků do padesátníků, je vůbec první v historii, která sedí prakticky celou dobu shrbená u počítačů. Důsledky budeme podle mě znát tak za 10 let, ale už teď se ukazuje, že problémy s bolestmi šíje a páteře letí raketově nahoru. Naše masáže dokážou zaměstnance uvolnit, zrelaxovat a zároveň pomoci v záchraně zdraví pro následující roky. A jak přesně funguje naše služba? Masér nebo více masérů dochází pravidelně do firmy. Zaměstnanci si mohou na konkrétní čas v našem rezervačním systému objednat masáž, která se provádí buď v sedě na masérské klekačce, kdy zaměstnanec zůstává v košili, nebo klasickou masáž na masážním lehátku.

Proč by podle Vás měli zaměstnavatelé o takovémto benefitu uvažovat? Jaký z toho mají profit?

Profit firmy z masáží je jednoznačný – spokojený a zrelaxovaný zaměstnanec, který je schopen se lépe soustředit na svou práci, je optimističtější a netrpí zbytečnou bolestí. Kdybyste mohla nějaký čas pozorovat lidi někde ve firemním open space, všimla byste si, jak se snaží narovnávat, kroutí se a poposedávají. Je to způsobeno i chybným sezením a držením těla. Vzniká svalové přepětí a bolesti. A když vás bolí hlava nebo záda, prostě toho uděláte míň. Přitom stačí 30 minut masáže týdně, a jste jinde. Samozřejmě je potřeba se kromě toho hýbat a být aktivní, což radíme všem. Masáž pomůže, ale není všemocná.

V této oblasti máte dlouhodobé zkušenosti. Poraďte, jak mohou firmy tento benefit financovat tak, aby se jim to navíc vyplatilo i finančně?

Nejlepší bude, když se s námi zástupce firmy poradí, bývá to vždy individuální. Obecně ale při spolupráci s naší firmou FIRMAS mohou využít možnosti náhradního plnění. Jsme totiž subjekt, který trvale zaměstnává více než 50 % zdravotně postižených osob. Tím pádem disponujeme možností fakturace služeb v režimu náhradního plnění, což znamená, že firma ušetří asi 30% z ceny benefitu, které by jinak odvedla státu. Instituce hradící služby za zaměstnance z FKSP získají nejen fakturaci v režimu náhradního plnění, ale také masérské služby osvobozené od daně z příjmu, jelikož jsme zařazeni v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb.

Mám zájem o spolupráci

Kontaktní formulářMohlo by vás také zajímat

Načíst starší